Samsung Blue Earth Güneş Enerjili Cep Telefonu

Samsung Blue Earth dünyanın ilk güneş enerjisiyle çalşan dokunmatik cep telefonu olarak karşımıza çıkıyor.

Telefonun arka yüzeyi güneş ışınlarını en iyi şekilde emebilmek için tasarlanmış , Ayrıca geleneksel bir şarj aleti üzerinden şarj edilebilir.

Telefon, tümüyle geri döndürülebilir malzemelerden üretilmiş.

Dokunmatik ekran kullanıcı arayüzü bir tıklama ile eko moda geçebilyor.

Samsung Blue Earth

Samsung Blue Earth
Parlak, düz ve yuvarlatılmış şekliyle çakıl taşlarını temsil edecek şekilde tasarlanmış olan Samsung Blue Earth cep telefonu güneş enerjisi ile çalışan ilk tam dokunmatik ekranlı cep telefonu olma özelliği taşıyor. Telefonu, arka yüzünde konumlandırılmış panel aracılığıyla şarj eden kullanıcılar herhangi bir zaman ve yerde arama yapacak kadar enerji elde edebiliyorlar. Dokunmatik ekranlı Samsung Blue Earth cep telefonunun üretiminde PCM olarak adlandırılan ve su şişelerinden elde edilen, böylece üretim aşamalarında petrol kullanımını ve karbon emisyonlarını azaltan geri dönüşümlü plastik malzeme kullanılıyor. Şarj cihazı da dâhil olmak üzere Samsung Blue Earth cep telefonunda herhangi bir zararlı madde bulunmuyor.

Blue Earth Samsung çevreci telefon
Ekolojik, çevreci mobil ürünler serisinin en son üyesi olan Samsung Blue Earthcep telefonun, hassas çevrenin korunmasına dikkat çekecek şekilde tasarlanmış kendine özgü bir kullanıcı arayüzü bulunuyor. Ekran parlaklığı, arka plan aydınlatma ve ekonomik modda Bluetooth kullanımı özellikleriyle bu yeni kullanıcı arayüzü kullanıcıların tek bir tuşa dokunarak ‘Eco Modu’na geçmelerini sağlıyor. Kullanıcılar telefonun ‘Eco walk’ (Çevreci yürüyüş) fonksiyonu aracılığıyla entegre bir adımsayar ile yürüyüşte attıkları adımları sayabiliyorlar ve ardından bir motorlu araç kullanımına kıyasla bu yürüyüş sayesinde ne kadar daha az karbondioksit salınımı gerçekleştiği hesaplanıyor. Bu benzersiz özellik sayesinde kullanıcılar yaptıkları yürüyüşün değerini, telefonun ekranında kurtarılmış ağaç sembolleri şeklinde gösterilen grafikle izleyebiliyorlar.

Samsung Blue Earth Gunes Enerjili Telefon

Samsung Blue Earth güneş enerjili telefon
Samsung Blue Earth cep telefonunun ürün paketi hem küçük boyutlarda ve hem de hafif yapıda, dönüşümlü kâğıt malzemeden tasarlanmış. Cihaz enerji kullanımında beş yıldızlı bir şarj cihazı ile birlikte geliyor ve bekleme modunda 0.03W’tan daha az enerji harcıyor.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !